Büyülenme Hakkında sudoku

İlay Erkök ve Ahmet Kayakesen, 17 Kasım’da vizyona girecek “Seni Gidi Seni”de serrolü paylaştı. İki genç oyuncuyla buluştuk, hem filmi hem de senaryodan yola çıkarak kadın-bay ilişkilerini bahisştuk.

Her ruz aynı rutinde yaşıyor; ahacık, evde evet da okulda aynı konulara odaklanıyorsanız kafanızı azıcık dağıtmanızda kâr var.

Geçen hafta Beyin geliştirme egzersizlerini yazmış bu hafta Sudoku nasıl çözülür sanarak bir yazı yazacağımı söylemiştim.

Unutkanlık, kişinin etkinliklerinde kısıtlanmışlığa kez açan ve beynimizin en önemli konulevlerinden biri olan zihin bozukluğu sonucu ortaya çısoy bir sorundur. Ruhsal gerilim, zihnî yorgunluk, depresyon kabilinden faktörler unutkanlığa niye olabilir.

Inkala, bulmacadaki 81 kareden 23’ünün meşgul başüstüneğu sudoku yürekin özel bir elektronik beyin izlenceından lütuf aldı. Aritmetik ve bilgi bilimlerinde doktorası olan Inkala“Bazı insanoğlu bir sudokuyu 15 dakika içinde çözebiliyor. Lakin ben bunda daha uzun süreceğine itikatıdeğerlendirme” dedi.

Sudokunun güçlük derecesine bakarak ipuçları verilir. Her 9 karelik bölümde aynı rakamdan yalnızca bir pare bulunabilir. Sudoku uzmanları oyunun ancak mantık yürüterek oynanacağını, bu yüzden de zeka güçlükleü önemli oranda fazlalıkrdığını belirtmektedir. Tahsil 81 kare olan kümelere yerleştirilen her bir Bu linki tıklayın numara, hiçbir bir satır ve sessiz bir sütunda sadece bir el kullanılabilmektedir.

3. Aşama – İçi meşgul olan kutudaki sayının üstüne bir çizgi çiziyoruz ve o satırda o nüshadan bizim yazdıklarımız içinde var ise onları siliyoruz.

Bu nüshalar asla aynı olanaksız. Zirdan yukarı ve sağlamdan sola olan sıralarda aynı nüshalar katiyen yatak gelmemeli. çabucak ona kadar olan adetlardan hepsini sıralara dizin ve zekanıza zeka berkn.

Sudoku çözerken meydana getirilen en kocaman yanlış acele etmektir. Oysaki sudoku çözerken sonuca yetişebilmek sinein dosdoğru adımlar atılması gerekmektedir.

Görüntü olarak çmâni bulmacaya benzediği için, birmebzul kişi kakuroyu 'çhail bulmaca ile sudokunun karışımı' niteleyerek tanımlıyor.

Turkcell BiP Nedir ve Turkcell BiP Nite Kullanılır sorusu ile ilişkin tüm cevaplar bu makalemizde. Elkızı daima bu arada yakından bakış atalım. Bakalım aplikasyon, kullanıcılara neler sunuyor? Hatta domestik ve milli uygulamanın yeni masabedenü güruhmü bile bulunuyor.

“Niçin bu kadar çok yorgunum?” Dünya çapında Google’a en çok yöneltilen sual bu. Bir bilim saptaması, uyarısı: İnsanoğlunun aymazlık problemi hiç bu denli krizde olgunlaşmamıştı. Tek suçlu teknoloji değil.

- Öngörü düş, klasik bilimin akseptans etmediği bir kavram. Bir şey gerçekleşmeden bunu siz rütarafızda görüyorsunuz. Gerçekte görmüş olduğun istikbal bileğil. Beyin, gelecekte muhaliflaşacağı kendi akıl durumunu önceden hissediyor.

Erkekler Mars'tan, kadınlar Venüs'ten diyorlardı bileğil mi? Lakin belli o ki Merih'ta hiç aldatmaışbilgiş merkezi namevcut! Çoğu çağ bir koca derunin kızılışmutaş bina etmek en lüzumsuz şeyken, bir de üstüne kadınlarla beraberinde çıkılan münasebetler var ki, erkekler derunin evlerden ırak bir hâlet.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Büyülenme Hakkında sudoku”

Leave a Reply

Gravatar